Програма

Мета: економічно сильний і динамічний Житомир, який входить у трійку найкращих міст України для життя, ведення бізнесу і розвитку людини. Житомир – центр Поліського регіону.

Основний принцип:  людиноцентризм. У центрі будь-яких рішень місцевої влади мають бути інтереси і потреби людини, члена громади.  Спочатку — місто для людини, тоді і люди будуть вкладати енергію у розбудову міста. Місто має створити комфортне і безпечне середовище для життя, роботи, відпочинку і розвитку містян.

Цінності:

Безпека – місто Житомир має стати безпечним середовищем для життя, мобільності, навчання дітей і молоді, занять спортом, ведення підприємницької діяльності, мають бути створені належні умови для відновлення і дозвілля. Житомир має бути чистим, екодружнім та біобезпечним. Сила громади у тому, щоб об’єднати сили і таланти містян, разом вирішувати задачі по створенню безпечного і комфортного середовища. Безпека від порогу — до порогу, від квартири — до роботи.

Розвиток – Житомир має безліч нереалізованих можливостей, які можуть бути розкриті тільки завдяки розвитку та ефективному використанню інтелектуальних, інституційних та природних ресурсів. Зростання міста як важливого центру бізнесу, життя і відпочинку можливе лише за умови розвитку стратегічних секторів і самих громадян, незалежно від їх віку, статі і стану здоров’я. Усі райони міста повинні отримати рівні можливості для розвитку своєї економічної, туристичної привабливості, стати цінними як місце проживання. Розвиток має бути збалансованим, тобто ґрунтуватись на економічній складовій,  у тісному взаємозв’язку із соціальними та екологічними потребами громади. Ресурси і традиції міста мають живити наше майбутнє.

Відкритість – Житомир має стати місцем відкритого діалогу влади і громади. Рівний доступ до інформації, до місцевих послуг, благ і прийняття рішень. Справедливий розподіл коштів бюджету із врахування потреб усіх районів міста, фінансування видатків на проектній основі через грантові конкурси. Людина має стати цінністю і мірилом; взаємна повага, довіра і людяність – основою здобутків громади.

Сервіс – філософія діяльності місцевої влади і самоврядування у Житомирі має змінитися: з контролюючої на сервісну. Рішення мають прийматися із максимальним залученням громадян і бізнесу. Ліквідація неефективних комунальних підприємств, аутсорсинг, обслуговуюча функція замість наглядової – для досягнення максимальної ефективності управління місцевим господарством. Місто має стати привабливим середовищем для усіх видів активностей.

Інструменти досягнення: системні реформи у місцевому економічному розвитку, в організації роботи міської ради,  філософії взаємодії місцевої влади і громади.

Секторальні цілі:

Розвиток економіки – має ґрунтуватися на підтримці МСБ як основних суб’єктах наповнення бюджету міста. З цією метою має бути посилена економічна освіта дітей, молоді і дорослих; запроваджено курс підприємництва у шкільну програм; створено сучасний багатофункціональний центр розвитку підприємництва як консультаційний, освітній, сервісний і лобістський центр для підприємців; створення інституції для залучення інвесторів і ради інвесторів Житомира; забезпечено діяльність технопарку, ІТ та економічних кластерів. Розвиток підприємництва і створення нових робочих місць зробить місто привабливим для молоді. Малому бізнесу – великі можливості!

Туризм – Житомир має стати містом, у яке приїжджають на відпочинок, а не яке об’їжджають по кільцеві дорозі. Потрібно ефективно використати усі природні та історичні можливості міста для залучення туристів, розвивати такі нові види туризму: медичний, естетичний, спортивний, освітній, культурний, гастрономічний, туризм вражень і бізнес-туризм. Мета – щоб турист залишався у місті переночувати і мав бажання повернутися у місто ще. Нам є чим пишатись, нам є чим ділитися і ми можемо на цьому заробляти!

Міські простори – наші вулиці, парки і сквери мають стати безпечними та естетичними. Тільки в таких умовах містяни зможуть розвивати свій культурний та інтелектуальний потенціал, забезпечити належне відновлення і дозвілля. Має бути оновлена архітектурна концепція міста, забезпечений рівномірний розвиток міських просторів в усіх районах. Комфорт для містян будь-якого віку, з будь-якими потребами. Міський комфорт і красиві простори – для кожного житомирянина.

Мобільність — швидке пересування містом на комфортному громадському транспорті, велодоріжки, паркування, безпечні переходи, умови для людей з інвалідністю, зручна оплата і онлайн контроль за рухом громадського транспорту важливі для забезпечення високої якості життя. Використання просторів для руху має бути раціональним, зручним для пішоходів, велосипедистів і автомобілів. Реконструкція тротуарів і переходів в усьому місті. Швидка і безпечна мобільність – для рівних можливостей, високої якості життя і біобезпеки.

Розвиток людини – якісна освіта, розвиток спорту і талантів важливий, і не тільки для дітей. У будь-якому віці людина прагне до нового, щоб стати кращою, більш успішною і щасливою. Тому мають бути створені умови для якісного, змістовного навчання у школах, профільних і вищих навчальних закладах. Особлива увага – розвитку метанавичок, поширенню економічних знань і фінансовій грамотності, освіті дорослих: створенню умови для розвитку неформальної освіти, започаткуванню університету для людей старшого віку, підтримка громадянської інінціативи. Житомир має стати важливим культурним центром: створений муніципальний театр і муніципальний центр сучасного мистецтва. Розвиток кожного громадянина – впродовж усього життя!

Якісна медицина – містяни повинні одержати рівний доступ до якісної і безкоштовної медицини, за бажанням – до платних медичних послуг. Має бути завершене впровадження медичної реформи, зрости довіра до державних медичних закладів і повага до працівників сфери охорони здоров’я. Клієнтоорієнтованість, зручність, висока якість, доступність і безпека мають стати головними принципами роботи медичних установ. Місто потребує створення закладу паліативної медицини, покращення функціонування профільних лікувальних закладів, підвищення якості надання хірургічної і невідкладної медичної допомоги, розвитку сфери промоції здоров’я.  Сучасна медицина має бути доступна кожному!

Місця для життя – наші будинки, наші двори мають стати сучасними і безпечними місцями для життя і виховання наших дітей. Скрізь мають бути створені зручні майданчики (дитячі, спортивні та інші), спортивна інфраструктура, заклади позашкільної освіти, з екодружніми будинками, якісними комунальними послугами і без авто на тротуарах та зонах відпочинку. Має бути розроблена карта кожного району з планом вирішення актуальних місцевих проблем. Потрібно впровадити перехід від логіки будівництва великих об’єктів до логіки створення дієвої системи з кінцевим результатом для мешканців. Має бути вирішено проблеми функціонування ОСББ і приватного сектору. Комфортні місця для життя – для задоволення і відпочинку кожного, для сімейного і дружнього спілкування!

Екологія – Житомир має стати найчистішим містом України. У нас є прекрасна природа: ліси, скелі, річка. Маємо створити систему екологічного моніторингу,  систему раціонального благоустрою, забезпечити сучасний клінінг по усій території міста. Важливо впровадити додаток «Чисте місто» для оперативного збору інформації від мешканців. Потрібно побудувати сміттєпереробний завод, забезпечити роздільний збір і переробку сміття на усій території міста. Маємо подбати про тварин, зробити місто комфортним для них та їхніх власників. Житомир має стати екологічно чистим і дружнім для тварин!

Відкрите смарт-місто – основа рівного доступу до громадських благ і послуг, економії часу і коштів громадян та бізнесу, забезпечення інклюзивності і справедливості. Ми хочемо запровадити програму вирішення усіх проблем містян «в 1 клік»: швидке одержання довідок, впровадження системи оцінки рівня сервісу, інтеграція баз даних і одержання сигналів від містян про проблеми у місцевому господарстві через мобільні додатки. Розподіл коштів бюджету має бути максимально відкритим. Громадяни мають одержати швидкий і легкий доступ до інформації про діяльність місцевих органів влади і господарювання. Житомир – відкритий, сучасний, справедливий до кожного.

a

What You Need to Know About VoteStart

The perfect way to get a head start in your upcoming political campaign.

 
2976 Washington St
San Francisco, CA 94115
 

Follow us:

Chip in now, every dollar helps in the crtical final moments of this campaign.

Fiona Anderwood